Pokus – Sneh v čaji

Pomôcky: 3 vrecká čierneho čaju, voda, rýchlovarná kanvica, citrón, lis na citrusy, studené mlieko, 3 vysoké poháre.

Deťom som rozprávala o zime, čo pijeme, aby nás zohrialo, keď sme napr. na svahu na lyžovačke alebo sánkovačke. Deti odpovedali, že majú najradšej ovocný čaj, a ja som sa ich pýtala, či už ochutnali aj čierny čaj, ktorý  je obzvlášť populárny v Anglicku. Angličania s obľubou pijú svoj čaj s mliekom alebo citrónom. Ale nikdy nie s oboma. A to má tiež svoj dobrý dôvod. S deťmi sme riešili, že aký…

  • Najprv som zaliala horúcou vodou v každom pohári čierny čaj.
  • Nechali sme ho niekoľko minút vylúhovať a potom som vrecká vytiahla.
  • Vytlačila som z polovice citróna šťavu v lise na citróny a deti naliali citrónovú šťavu do jedného z pohárov. Čo sa stalo? Čaj zbledol.
  • Do ďalšieho krajného pohára s čajom sme naliali mlieko. Čo sa stalo? Čaj tiež vybledol.
  • Do stredného pohára s čajom sme pridali citrónovú šťavu (čierny čaj je svetlejší). Ak sme pridali do kyslého čaju aj mlieko, začalo mlieko vločkovať. To znamená, že sa zrazilo. Deti obdivovali vytvárajúce sa vločky.

Čo sa teda udialo? Kyselina citrónová nachádzajúca sa v citrónovej šťave ničí mliečny proteín, ktorý sa nachádza v mlieku. Tento proces sa nazýva denaturácia. Bielkovina v mlieku mení svoju štruktúru. Tuhne a vytvára nechutné vločky v čaji. Takže dobrý čierny čaj si môžeme vypiť buď s citrónom alebo s mliekom.